Звіт про роботу науково-технічного відділу за 2016/2017 навчальний рік

Педагогічний колектив науково-технічного відділу цілеспрямовано працює над виконанням Законів України « Про позашкільну освіту», Національної доктрини розвитку освіти, Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти України», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні», реалізацію Державних, регіональних програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів щодо обов’язкового навчання дітей і підлітків шкільного віку.

Організація навчально-виховного процесу обумовлена Статутом Будинку дитячої та юнацької творчості.

У науково-технічному відділі працює 11 керівників гуртків. У відділі проводились заняття за профілями «Авіамоделювання», «Ракетомоделювання», «Геометричне різьблення», «Юних фотоаматорів», «Художньої скульптури», «Технічного дизайну», «Англійської мови», «Картингу», «Початкового технічного моделювання». « Основи науково-дослідницької діяльності», «Правове забезпечення науково-технічної діяльності та інноваційних технологій».

Заняття в гуртках науково-технічного напряму були спрямовані на активізацію пізнавальних інтересів та формування соціальної активності, реалізацію поставленої мети. У своїй роботі керівники гуртків дотримуються принципів науковості й доступності навчання, самостійності й активності вихованців, постійно працюють над удосконаленням фахової майстерності, упроваджують у практику роботи нові прогресивні методи діяльності, інноваційні педагогічні технології.

Так робота в гуртках науково-технічного відділу спрямована на ознайомлення учнів із різноманітним світом науки і техніки, новітніми сучасними перспективними технологіями та технологічними процесами в енергетиці, машинобудуванні, матеріалознавстві, авіа- та ракетобудуванні, робототехніці, електроніки та приладобудуванні.

Вихованці гуртків науково-технічного відділу прийняли активну участь у Дні відкритих дверей БДЮТ. Гуртківці демонстрували запуски ракет, радіокерованих автомобільних та водних моделей транспортних засобів, провели показовий виступ картингістів, майстер-клас з геометричним конструктором, експрес-тест «Англійський – це цікаво!», представили фотовиставку «БДЮТ очима дітей» та провели конференцію «Науково-дослідницька робота учнів-членів МАН».

Вихованці гуртків беруть участь і отримують перемоги у обласних та Всеукраїнських змаганнях, конкурсах, виставках, науково-практичних конференціях різноманітного спрямування.

А саме - вихованці гуртка «Картингу» Богдан Євгеній та Севастяненко Владислав посіли I та III місця відповідно у обласних змаганнях з картингу серед учнівської молоді,присвячених Дню захисту дітей у класі «Популярні юнаки» . На Всеукраїнських відкритих змаганнях з картингу серед учнівської молоді, в абсолютній командній першості, вихованці вибороли 8 місце.

10-14 травня 2017 року в м. Кам’янець - Подільському відбулися Всеукраїнські змагання учнівської молоді з картигу,учасниками якого були вихованці гуртка «Картингу» Богдан Євген, Севастяненко Владислав, Соловйов Нікіта, (керівник гуртка Севастяненко В.Ю.). Юні спортсмени в завзятій боротьбі з майстрами та кандидатами в майстри спорту серед 76 учасників в командній першості вибороли 7 місце.

Окрім змагань вихованці мали можливість побувати на екскурсії в Кам’янець-Подільському замку, історія якого бере свій початок в 10-13 столітті.

Вихованці гуртка «Ракетобудування» керівник Сокерін О.С. посіли II , III місця у обласних змаганнях з ракетомодельного спорту,вихованці гуртка «Авіамоделювання» керівник гуртка Стреленко В.Л. посіли II , III місця у обласних змаганнях з авіамоделізму у класі вільно літаючих моделей і планерів.

Вихованці гуртка « Авіамоделювання »( керівник гуртка Стреленко В.Л ) Болгаренко Данило та Величко Євгеній посіли другі мсця в класах моделей планерів для закритих приміщень F1N та Mini Stick відповідно, на обласних відкритих змаганнях серед учнівської молоді з авіамодельного спорту (вільно літаючі моделі літаків у приміщенні) . Команда Будинку дитячої та юнацької творчості відзначена Дипломом Другого ступеня.

У грудні 2016 року проведено відкриті міські змагання з авіамодельного спорту в класі кімнатних моделей,присвячених визволенню м. Олександрії від німецько-фашистських загарбників. Вихованці показали високі результати і отримали Дипломи I,II,III ступенів (керівники гуртків Чумак В.І., Шиловська В.О., Музичук А.В.,Сокерін О.С.,Стреленко В.Л.)

Традиційними стали проведення змагань з автомодельного спорту (моделі з гумовими двигунами) серед вихованців гуртків «Початкового технічного моделювання». (керівники гуртка Музичук А.В., Шиловська В.О.). Вихованці посіли призові місця і відзначені Дипломами Будинку дитячої та юнацької творчості Олександрійської міської ради, а саме: Клецький Олег і Корчагін Артем –I місце, Лебеденко Владислав – II місце, і Гавриш Євгеній і Котов Микола- III місце.

17 травня2017 рокуна базі комунального закладу “ Кровоградський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді ” пройшов обласний конкурс-змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання, присвячений 100-річчю від Дня народження В.О. Сухомлинського .

В обласному конкурсі-змаганнях брали участь вихованці гуртка «Початкового технічного моделювання» (керівник Шиловська В.О.) Атаманенко Володимир та Попигін Нікіта . Учасникам було запропоновано творче завдання «Складаня з геометричних фігур технічного об’єкту», технічне завдання «Складання з геометричних фігур транспортного засобу».

За результатами змагань Атаманенко Володимир та Попигін Нікіта в творчому конкурсі посіли III командне місце. За результатами змагань в обласному конкурсі-змаганнях учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання, присвячений 100-річчю від Дня народження В.О. Сухомлинського команда вихованців БДЮТ посіла IV місце.

Вихованці гуртка «Юних фотоаматорів» (керівник гуртка Бабійчук Т.А.) брали участь у Всеукраїнських конкурсах «Моя Україна», «Безпека в житті-життя у безпеці», 20 квітня 2017 року проведено відкритий бліц-конкурс юних фотоаматорів, завданням якого була популяризація фотографії як виду мистецтва, організація підсумкової фотовиставки. Василенко Максим, Швед Богдан нагороджені дипломами I ступеня, Білан Тетяна, Назаренко Віолета нагороджені дипломами II ступеня, Біджаков Сергій , Єрмаков Олександр нагороджені дипломами III ступеня БДЮТ.

29, 30 квітня 2017 року на кордодромі БДЮТ по Кременчуцькому шосе були проведені відкриті змагання з ракетомодельного та авіамодельного спорту серед учнівської молоді, присвячені Дню авіації та космонавтики. Вихованці гуртків «Авіамоделювання» (керівник гуртка Стреленко В.Л.), «Ракетомоделювання» (керівник гуртка Сокерін О.С.), «Початкового технічного моделювання» (керівники гуртків Музичук А.В.,Шиловська В.О.), показали високі результати, а саме: Кривко Назар і Коробо Микита посіли I місце, Болгаренко Денис і Ткаченко Кирило- II місце, Демченко Ілля і Узлов Денис – т III місце у відкритих змаганнях з авіамодельного спорту в класі вільнолітаючих моделей планерів, Берега Іван, Крупін Артем, Ткаченко Кирило посіли I місце, Титаренко Владислав,Узлов Денис, Світановський Максим – II місце, Атаманенко Володимир, Балихін Анатолій, Романяк Павло - III місце у ракетомодельних змаганнях.

Вихованці гуртків , починаючи з 3 класу, займаються науково-дослідницькою діяльністю і приймають участь у Всеукраїнських заходах МАН-юніор, гуртківці старшої вікової групи працюють над написанням науково-дослідницьких робіт, проведенням наукових експериментів, досліджень, про що свідчать численні перемоги членів Малої академії наук України.

В грудні 2016 року на базі навчальних закладів міста Олександрії проведено І (міський) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАНУМ, який є головним показником роботи за рік.

Конкурс-захист проходив у наукових секціях МАН: авіа, - ракетобудування; екологічно безпечні технології; науково-технічна творчість та винахідництво; технологічні процеси,перспективні технології та ресурсозбереження: - 56 учасників - 29 переможців ; правознавство - 5 учасників - 2 переможці ; мистецтвознавство - 9 учасників, 3- переможці ,технічні науки - 32 учасника, 24 переможця.

Секція«Правознавство»

1.

Коваленко Діана

ЛІТ, 11 кл.

І

2.

Іленко Анастасія

ЛІТ, 10кл.

І

Секція«Суспільствознавство»

3.

ШимонМаріна

ЛІТ, 11 кл.

І

4.

Моногарова Віринея

НВО «Олександрійська гімназія ім.Т. Г. Шевченка ЗНЗ I − II ст. школа мистецтв», 9 кл.

ІІ

5.

Іленко Анастасія

ЛІТ, 10кл.

І

Секція«Мистецтвознавство»

Кідрасова Тетяна

Олександрійське училище культури, 11 кл.

І

Юнанова Маргарита

НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів №9 – спеціалізованашкола», 8кл.

ІІ

Рокунь Софія

ЗНЗ № 6, 9кл.

ІІ

Секція «Технологічні процеси, перспективні технології та ресурсозбереження»

1.

Кузнецова Катерина

НВК «Олександрійськийколегіум – спеціалізована школа», 10кл.

І

2.

Білоткач Ігор

НВК «Олександрійськийколегіум – спеціалізована школа», 9кл.

І

3.

Тимофєєв Олексій

НВК «Олександрійськийколегіум – спеціалізована школа», 9кл.

І

4.

Овечко Олександр

НВК «Олександрійськийколегіум – спеціалізована школа», 10кл.

ІІ

5.

Алієв Заур

НВК «Олександрійськийколегіум – спеціалізована школа», 10кл.

ІІ

6.

Іванич Віталій

НВК «Олександрійськийколегіум – спеціалізована школа», 9кл.

ІІ

7.

Дейнега Роман

НВК «Олександрійськийколегіум – спеціалізована школа», 9кл.

ІІ

8.

ІгнатьєвДаніїл

НВК «Олександрійськийколегіум – спеціалізована школа», 9кл.

ІІ

9.

Балашов Олександр

НВК «Олександрійськийколегіум – спеціалізована школа», 9кл.

ІІІ

10.

Клочко Станіслав

ЛІТ, 9кл.

І

11.

Маркова Яна

ЛІТ, 10кл.

І

12.

Овчаренко Анастасія

ЛІТ, 10кл.

І

Секція «Екологічно безпечні технології»

13.

Клочко Станіслав

ЛІТ, 9кл.

І

14.

Бовдур Антон

ЛІТ, 11кл.

І

15.

БеховськийДаніїл

ЛІТ, 9кл.

І

16.

Грабик Вікторія

ЛІТ, 9кл.

ІІ

17.

Корнієнко Олександр

ЛІТ, 9кл.

ІІ

18.

Логвін Євген

ЛІТ, 9кл.

ІІ

19.

Глущенко Сергій

ОНВК (ЗНЗ І-ІІ ступенів № 17- ліцей), 8кл.

ІІІ

Секція «Науково-технічна творчість та винахідництво»

20.

Демченко Єлизавета

НВК «Олександрійськийколегіум – спеціалізована школа», 9кл.

І

21.

Чесницький Данило

НВК «Олександрійськийколегіум – спеціалізована школа», 10кл.

І

22.

Лихопой Олександр

НВК «Олександрійськийколегіум – спеціалізована школа», 9 кл.

ІІ

23.

Єрмаков Михайло

НВК «Олександрійськийколегіум – спеціалізована школа», 9 кл.

ІІ

Секція «Авіа- та ракетобудування, машинобудування»

24.

Клецький Ян

ЛІТ, 10кл.

ІІ

На другому обласному етапі конкурсу-захисту НДР вихованці отримали 16 призових місць і вихованці гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» Бовдур Антон, Чесницький Даніїл, Овечко Олександр представляли Кіровоградську область на III етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. 24 вересня 2016 року у м. Львові проходив Міжнародний форум інновацій «BigIdeaDay» , організаторами були запрошені разом із керівником двоє олександрійських МАНівців (керівник гуртка Піскова С.В.), які презентували свої проекти. Подія відбулася у форматі 10 спікерів, 170 учасників,10 різних інноваційних тем.

Вихованці гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» (керівник гуртка Піскова С.В.) та «Правове забезпечення науково-технічної діяльності та інноваційних технологій»(керівник гуртка Філіп І.С. ) пройшли відбірковий етап для участі у Всеукраїнській науковій конференції з енергоефективності та Кузнецова Катерина, Бовдур Антон, Демченко Єлизавета, Корнієнко Олександр брали у ній участь. За результатами участі у Всеукраїнській наукової конференції з енергоефективності учнів-членів МАН, слухачі КМАНУМ отримали сертифікати Міністерства освіти і науки України і цінні подарунки від Французького аташе Сельвана Ренерье, який представляє міжнародну програму з енергоефективності. Бовдур Антон отримав Патент №105738 на «Моносфера - новий транспортний засіб», який зареєстровано Державним реєстром Патентів України на корисні моделі 11.04.2016 року.

Мотайло Антон ,вихованець гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» (керівник гуртка Піскова С.В.) у 2016 році отримав Патент на корисну модель №104487 «Термоізоляційна фарба».

Вихованка гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» Кузнецова Катерина вийшла в фінал Всеукраїнського конкурсу «Юнацький водний приз», була учасником Всеукраїнської виставки інноваційних проектів «Майбутнє України», гуртківці старшої вікової групи брали участь у II Всеукраїнському форумі освіти «Коли дорослі і діти говорять на рівних».

Вихованці гуртка «Основи науково-дослідницької діяльності» Бовдур Антон, Чесницький Даніїл, Овечко Олександр у травні 2017 року були учасниками Міжнародної конференції «Україна - очима молодих».

Вихованці гуртків «Ракетомоделювання» (керівник гуртка Сокерін О.С.), «Геометричне різьблення» (керівник гуртка Стреленко В.Л.), «Художньої скульптури»( керівник гуртка Андреєва О.А.), «Технічного дизайну» (керівник гуртка Носова В.Ю.), « Основи науково-дослідницької діяльності» (керівник гуртка Піскова С.В.) посіли призові місця в першому міському етапі Всеукраїнського гуманітарного конкурсу УМАКО «Сузір’я «Космічні фантазії».

Роботи Мунтян Владлени та Здоровенко Мирослави вихованок гуртка «Художньої скульптури» (керівник Андреєва О.А.) та Нероди Дмитра вихованця гуртка «Геометричне різьблення» (керівник гуртка Стреленко В.Л.) отримали перемогу на міському етапі ХХII Всеукраїнського фестивалю дитячої та юнацької творчості ,присвяченого Всесвітнього Дню Землі. Відзначені дипломами I, II , III ступенів відповідно. Вихованка гуртка «Художня скульптура» ( керівник гуртка Андреєва О.А.) Задунаєва Софія нагороджена дипломом I ступеня за перемогу у міському етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

Вихованка гуртка «Художня скульптура»( керівник гуртка Андреєва О.А.) отримала перемогу на Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» та відзначена Дипломом II ступеня.

На виконання наказу Будинку дитячої та юнацької творчості Олександрійської міської ради від 22 листопада 2016 року № 169 “Про проведення Тижня науково-технічного напрямку» з метою патріотичного виховання гуртківців на традиціях українського народу, розвитку творчої уяви, креативного мислення, демонстрації знань, умінь та навичок роботи з різними матеріалами та інструментами, виконання технологічних операцій, практичних вмінь з моделювання та конструювання з 05 по 11 грудня 2016 року проведено Тиждень науково-технічного напрямку.

Підготовлено та затверджено в установленому порядку План проведення Тижня науково-технічного відділу відповідно до поданих керівниками гуртків заходів.

В рамках Тижня проведено ряд заходів, а саме: змагання з авіамодельного спорту серед вихованців гуртків науково-технічного напрямку , присвячених Дню визволення м. Олександрія від фашистських загарбників, фотовиставка робіт вихованців гуртка «Юні фотоаматори» , виставка робіт вихованців гуртків науково-технічного напрямку, екскурсія в міський краєзнавчий музей для огляду експозиції присвяченої Дню визволення м. Олександрія від фашистських загарбників, участь у Всеукраїнській науковій конференції учнів МАН з енергоефективності, Шоу-логістична гра « Складності вирішення правової ситуації».

У науково-технічному відділі діє виховна система, яка щороку розвивається та вдосконалюється.

Виховна система відділу базується на Концепції національного і громадянського виховання, національній програмі «Діти України» .

Управління виховною системою у науково-технічному відділі здійснюється через конкретизацію завдань виховання, запровадження інновацій у виховний процес, що забезпечує корегування та удосконалення відносин, розширення взаємодії всіх учасників навчально-виховного процесу.

Метою виховної роботи є: формування у вихованців рис громадянської, активної життєвої позиції члена суспільства в умовах розбудови демократичної, правової та соціальної держави.

В рамках виховної роботи проведені екскурсійно-туристичні подорожі до м. Дніпропетровська, Києва, Кременчука, Кривого Рога, Кіровограда , Львова, де вихованці знайомляться з історичною спадщиною українського народу, промисловим потенціалом України.

У науково-технічному відділі належна увага приділяється попередженню випадків дитячого травматизму.

Керівники гуртків відповідально ставляться до профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності дітей. Оформлено теки, де зібрані інструкції з БЖД та ОП, бесіди з БЖД, сценарії виховних заходів тощо.

Щотижня проводяться бесіди з безпеки життєдіяльності, а один раз на місяць з питань здорового способу життя. Керівникам гуртків пропонується орієнтовна тематика бесід на рік. Проводиться навчання дітей з питань особистої безпеки, безпеки оточуючих, здоровому способу життя на основі формування та розвитку життєвих навичок, безпечної поведінки створені теки по темах: безпека в побуті, безпека на ігрових та спортивних майданчиках, безпеки при перебуванні в школі, безпека при перебуванні біля водоймищ, дорожньо-транспортний травматизм, пожежна безпека, електро- травматизм та його попередження, безпека в надзвичайних ситуаціях, безпека праці, особиста гігієна та здоровий спосіб життя, надання першої долікарської допомоги, життя людини – найдорожча цінність, попередження падінь дітей. Розроблено тематику бесід для кожної вікової групи за однаковими змістовними лініями, які задовольняють зростаючі пізнавальні і психологічні особливості учнів.

Традиційним стало проведення Тижнів безпеки життєдіяльності, в рамках яких проводяться масові заходи такі як інформатори, відеопрезентації, відеолекторії, бесіди, тренінги, години спілкування, естафети, ігри, вікторини, з метою вихованню свідомого громадянина та навчанню дотримання Правил Дорожнього руху, Пожежної безпеки, Здорового способу життя, Цивільного захисту населення.

Керівники гуртків науково-технічного відділу у 2016/2017 навчальному році працювали над рішенням п’ятого етапу науково-методичної проблеми закладу «Формування життєвих компетенцій вихованців засобами творчої діяльності» через роботу над власними методичними проблемами, такими як «Стимулювання пізнавальної активності вихованців як засіб саморозвитку та самореалізації,який забезпечує формування ключових компетенцій», «масові заходи – одна із форм сприяння розвитку стійких інтересів школярів до занять технічною творчістю», вихованців гуртка навичок впровадження інноваційних технологій», «Формування національної самосвідомості та духовного світу дітей засобами мистецтва», «Вивчення англіської мови як засіб спілкування для формування життєвих компетенцій», « Розвиток естетичного мислення вихованців засобами креативності та інтерактивними методиками», «Формування життєвих компетенцій вихованців засобами технічної творчості», «Розвиток індивідуальних здібностей вихованців засобами фотографії», «Розвиток креативного мислення засобами образотворчого мистецтва як задоволення потреб особистості у творчій самореалізації», «Створення позитивного іміджу гуртка на основі впровадження інноваційних технологій».

Протягом навчального року в науково-технічному відділі було заплановано та проведено чотири засідання методичного об’єднання,на яких розглядалися питання розвитку наукової та дослідницько-експериментальної діяльності вихованців, сприяння розвитку стійких інтересів до занять технічною творчістю через організацію та участь у різноманітних масових заходах,конкурсах,виставках, про можливості нестандартних форм та методів проведення занять, про диференціацію та індивідуалізацію навчально-виховного процесу та інноваційні пошуки в роботі гуртків науково-технічного відділу.

Керівниками гуртків був підготовлений та проведений «Круглий стіл» на тему : «Сприяння розвитку стійких інтересів до занять технічною творчістю через організацію та участь у різноманітних масових заходах», під час якого до обговорення питань долучалися керівники гуртків Будинку дитячої та юнацької творчості.

Керівники гуртків Андреєва О.А.,Бабійчук Т.А.,Сокерін .С.,Піскова С.В. готували виступи на педагогічні ради, де ділилися досвідом роботи і пропонували інноваційні методи навчання вихованців.

Керівники гуртків прийняли участь у тренінгу на тему «Формування психологічної та комунікативної готовності учнів МАН до захисту науково-дослідницької роботи» Національного центру «Мала академія наук України» з метою підготовки вихованців до участі у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Метою тренінга було підвищення професійної майстерності педагогічних працівників в питаннях формування психологічної та комунікативної готовності вихованців до захисту науково-дослідницьких робіт на конкурсах різних рівней.

Керівник гуртка «Ракетомоделювання» Сокерін Олег Степанович взяв участь і здобув перемогу на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у 2016/2017 навчальному році.

Керівники гуртків готували інформаційний матеріал на сайт БДЮТ, в періодичні видання, співпрацювали з телевізійними каналами міста, області, України.

Як результат проведення творчої педагогічної діяльності є високі результати участі у міських,обласних,Всеукраїнських масових заходах.

ЗВІТ

ПРО РОБОТУ ГУРТКІВ

ХУДОЖНЬО-ЕСТЕТИЧНОГО ВІДДІЛУ БДЮТ

за 2016-17 навчальний рік

Діяльність гуртків художньо-естетичного відділу у 2016-17 навчальному році була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016/2020 роки, наказів управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради, Плану роботи закладу, програм гуртків.

Освітній процес забезпечували 9 керівників гуртків. Із них – 5 з повною вищою освітою, 3 - з неповною вищою освітою, 1- із середньою спеціальною; педагогічну освіту мають 5 педагогів. Кваліфікаційний рівень спеціаліста з оплатою праці по 12 розряду мають 5 педагогів, 11 – 1, 10 – 3.

У 2016-17 навчальному році в Будинку дитячої та юнацької творчості Олександрійської міської ради працювали 9 гуртків художньо-естетичного напрямку: 25 груп в яких навчались 371 вихованець.

На базі головного корпусу за адресою пр. Соборний, 124 працювали гуртки:

- «Веселкове зернятко» (кер. гуртка Розанова Л.П.);

- «Сувенір» (кер. гуртка Мартиненко Н.В.);

- «Живопис» (кер. гуртка Шинкаренко Т.Г.);

- «Бісероплетіння» (кер. гуртка Кодола О.М.);

- «Іграшка моєї мрії» (кер. гуртка Хомецька Т.Ю.).

У філії за адресою вул. Софіївська, 28 працювали два гуртки:

- «Бісероплетіння» (кер.гуртка Приходько О.Г.);

- «Бісероплетіння» (кер.гуртка Коніченко М.В.);

На базі ЗНЗ № 2,15 працював гурток «Народні іграшки та сувеніри» (кер. гуртка Макарова Т.А.); а гурток «Вишивка» (кер. гуртка Бобровіцька К.В.) працював на базі ЗНЗ №8 та НВК «ЗНЗ І-ІІІ ст. № 19 – ДНЗ «Лісова казка» на підставі відповідних угод з цими закладами освіти.

Робота відділу була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності педагогів та вихованців, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку особистості.

Через тимчасове призупинення навчального процесу програми гуртків виконувались за рахунок ущільнення, а всі інші заплановані заходи проведені в повному обсязі, а саме:

ВИСТАВКИ - КОНКУРСИ:

- виставка до Дня відкритих дверей БДЮТ (вересень);

- виставка творчих робіт «Палітра творчості» вихованців гуртків «Бісероплетіння», «Вишивка», «Живопис» у дитячій бібліотеці ім.Ю.Гагаріна (вересень);

- виставка творчих робіт вихованців «Я славлю працю й мудрість педагога» у БКіД «Світлопільський» (вересень);

- виставка творчих робіт вихованців гуртків художньо-естетичного відділу «Козацька моя Україна, хлібів золотих сторона» (жовтень);

- виставка творчих робіт вихованців гуртків художньо-естетичного відділу «Зимові фантазії» (грудень-лютий);

- виставка творчих робіт вихованців гуртків художньо-естетичного відділу «Весна прийшла!» (березень-травень);

- міський етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Новорічна композиція» (грудень) – «Бісероплетіння» кер.гуртка Кодола О.М., Коніченко М.В., «Народні іграшки та сувеніри» - кер.гуртка Макарова Т.А., «Сувенір» кер.гуртка Мартиненко Н.В. «Живопис» кер.гуртка Шинкаренко, «Іграшка моєї мрії» кер.гуртка Хомецька Т.Ю.;

- міський етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (грудень) – «Сувенір» кер.гуртка Мартиненко Н.В., «Бісероплетіння» кер.гуртка Приходько О.Г., «Народні іграшки та сувеніри» кер.гуртка Макарова Т.А., «Іграшка моєї мрії» кер.гуртка Хомецька Т.Ю., «Веселкове зернятко» кер.гуртка Розанова Л.П.;

- міський етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Знай і люби свій край» (березень) – «Сувенір» кер.гуртка Мартиненко Н.В., «Бісероплетіння» кер.гуртка Приходько О.Г., Кодола О.М., «Веселкове зернятко» кер.гуртка Розанова Л.П., «Іграшка моєї мрії» кер.гуртка Хомецька Т.Ю., «Живопис» кер.гуртка Шинкаренко Т.Г., «Вишивка» кер.гуртка Бобровіцька К.В.;

- міський конкурс на кращий колаж в рамках акції «Молодь Кіровоградщини готова долати надзвичайні ситуації» (березень) – «Бісероплетіння» кер.гуртка Коніченко М.В., «Вишивка» кер.гуртка Бобровіцька К.В., «Іграшка моєї мрії» кер.гуртка Хомецька Т.Ю., «Сувенір» кер.гуртка Мартиненко Н.В., «Веселкове зернятко» кер.гуртка Розанова Л.П.;

- міський етап Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» (квітень) - «Веселкове зернятко» кер.гуртка Розанова Л.П., «Іграшка моєї мрії» кер.гуртка Хомецька Т.Ю.;

- обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (грудень) - «Веселкове зернятко» кер.гуртка Розанова Л.П., «Сувенір» кер.гуртка Мартиненко Н.В.;

- обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Новорічна композиція» (грудень) – «Сувенір» кер.гуртка Мартиненко Н.В.;

- обласний етап Всеукраїнської виставки – конкурсу «Знай і люби свій край» (квітень) – «Веселкове зернятко» кер.гуртка Розанова Л.П., «Бісероплетіння» кер.гуртка Приходько О.Г.;

- обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!» (квітень);

- обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу робіт учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання (квітень);

- міський етап обласного конкурсу на кращий плакат «Ми обираємо життя без наркотиків» (листопад) – «Бісероплетіння», кер.гуртка Кодола О.М., «Живопис», кер.гуртка Шинкаренко Т.Г.;

- обласний конкурс на кращий плакат «Ми обираємо життя без наркотиків» (листопад) – «Бісероплетіння», кер.гуртка Кодола О.М., «Живопис», кер.гуртка Шинкаренко Т.Г.;

- обласний етап Всеукраїнського гуманітарного конкурсу УМАКО «Сузір’я» «Космічні фантазії» (лютий) – «Веселкове зернятко», кер.гуртка Розанова Л.П., «Живопис» кер.гуртка Шинкаренко Т.Г.;

- обласний конкурс дитячого малюнку «Україна – моя земля!» (травень) – «Живопис» кер.гуртка Шинкаренко Т.Г., «Сувенір» кер.гуртка Мартиненко Н.В., «Вишивка» кер.гуртка Бобровіцька К.В.;

- Весукраїнський фестиваль присвячений Дню Землі (квітень) – «Веселкове зернятко» кер. гуртка Розанова Л.П.;

- міжнародний конкурс малюнків «Здай кров заради життя» (лютий) – «Сувенір» кер.гуртка Мартиненко Н.В., «Веселкове зернятко» кер.гуртка Розанова Л.П.;

- всеукраїнський конкурс «Безпека в житті – життя у безпеці» (травень-червень) – «Веселкове зернятко» кер.гуртка Розанова Л.П.; «Живопис» кер.гуртка Шинкаренко Т.Г.

ЗАХОДИ З НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ:

- зустріч з учасником АТО (жовтень) - «Бісероплетіння» (кер.гуртка Кодола О.М.), «Іграшка моєї мрії» (кер.гуртка Хомецька Т.Ю.);

- свято козацької слави (жовтень) – «Веселкове зернятко» (кер.гуртка Розанова Л.П.);

- виховний захід «Золота моя Україна» (жовтень) - «Іграшка моєї мрії» (кер.гуртка Хомецька Т.Ю.);

- народознавчий екскурс «Прикмети Покрови» (жовтень) – «Народні іграшки та сувеніри» (кер.гуртка Макарова Т.А.);

- конкурс малюнків «Наша Україна – козацькая слава» (жовтень) – «Іграшка моєї мрії» (кер.гуртка Хомецька Т.Ю.);

- година спілкування «Україна – рідна мати» (жовтень) – «Бісероплетіння» кер.гуртка Приходько О.Г.

КОНКУРСНО-ІГРОВІ ПРОГРАМИ:

- «В гості осінь завітала» (жовтень) – «Веселкове зернятко»;

- «Три свята на порозі» (січень) – «Веселкове зернятко»;

- «Невідома країна кохання» (лютий) – «Веселкове зернятко», «Бісероплетіння», «Моделювання одягу», «Сувенір»;

- «Космічні фантазії» (квітень) – «Веселкове зернятко»;

- «Космічні пригоди» (квітень) – «Сувенір»;

- «Свято іменинника» (січень, квітень, травень) - «Веселкове зернятко», «Сувенір»;

- «Веселі старти».

НОВОРІЧНІ РАНКИ (грудень)

ЕКСКУРСІЇ

- екскурсія до міського краєзнавчого музею (жовтень) - «Веселкове зернятко», «Бісероплетіння», «Живопис»;

- екскурсійно-туристична подорож до м. Кременчука (жовтень) – «Сувенір»;

- екскурсія до зоопарку с. Озера (травень) - «Сувенір»;

- екскурсія до училища культури (травень) – «Веселкове зернятко».

Результатом роботи стали досягнення вихованців:

1. Лисенко Олена, гурток «Бісероплетіння» (керівник гуртка Кодола О.М.) – І місце у міському етапі обласного конкурсу серед навчальних закладів на кращий плакат на тему «Ми обираємо життя без наркотиків»;

2. Волошко Володимир, Волошко Артур, гурток «Живопис» (керівник гуртка Шинкаренко Т.Г.) – ІІІ місце у міському етапі обласного конкурсу серед навчальних закладів на кращий плакат на тему «Ми обираємо життя без наркотиків»;

3. колектив вихованців гуртка «Бісероплетіння» (керівник гуртка Кодола О.М) - І місце у міському етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Новорічна композиція» (номінація «Стилізована ялинка»);

4. Сікірда Ірина, гурток «Живопис» (керівник гуртка Шинкаренко Т.Г.) - І місце у міському етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Новорічна композиція» (номінація «Новорічний вінок»);

5. Рапота Софія, гурток «Моделювання одягу» (кер. гуртка Хомецька Т.Ю.) - І місце у міському етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Новорічна композиція» (номінація «Новорічний вінок»);

6. Лебеденко Анастасія, Лебеденко Владислав, гурток «Сувенір» (керівник гуртка Мартиненко Н.В.) - І місце у міському етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Новорічна композиція» (номінація «Новорічний букет»);

7. Демерчян Ульяна, гурток «Веселкове зернятко» (керівник гуртка Розанова Л.П.) - І місце у міському етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (номінація «Сучасні дизайнерські вироби»);

8. колектив вихованців гуртка«Сувенір» (керівник гуртка Мартиненко Н.В.) - І місце у міському етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (номінація «Сучасні дизайнерські вироби»);

9. Карипнський Іван, гурток «Бісероплетіння» (керівник гуртка Приходько О.Г.) - ІІ місце у міському етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (номінація «Сучасні дизайнерські вироби»);

10. колектив вихованців гуртка «Народні іграшки та сувеніри» (кер.гуртка Макарова Т.А.) - ІІІ місце у міському етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір» (номінація «Сучасні дизайнерські вироби»);

11. Іванова Марина, гурток «Іграшка моєї мрії» (кер.гуртка Хомецька Т.Ю.) – переможець міського етапу Всеукраїнського конкурсу творчості дітей та молоді «За нашу свободу»;

12. Лебеденко Анастасія, Лебеденко Владислав, гурток «Сувенір» (керівник гуртка Мартиненко Н.В.) – І місце у міському етапі ІІ Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя»;

13. Пацай Акім, гурток «Веселкове зернятко» (керівник гуртка Розанова Л.П.) – ІІІ місце у міському етапі ІІ Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя»;

14. Демерчян Ульяна, гурток «Веселкове зернятко» (керівник гуртка Розанова Л.П.) – ІІІ місце у міському етапі ІІ Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнків «Здай кров заради життя»;

15. Курілова Діана, гурток «Бісероплетіння» (керівник гуртка Приходько О.Г.) – переможець у міському етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (номінація «Образотворче мистецтво»);

16. Чаус Катерина, гурток «Веселкове зернятко» (керівник гуртка Розанова Л.П.) - переможець у міському етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу з декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» (номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво»)

17. Лебеденко Анастасія, Лебеденко Владислав, гурток «Сувенір» (керівник гуртка Мартиненко Н.В.) – ІІ місце у міському конкурсі на кращий колаж в рамках акції «Молодь Кіровоградщини готова долати надзвичайні ситуації»;

18. Мордовець Анастасія, гурток «Вишивка» (керівник гуртка Бобровіцька К.В.) - І місце у міському конкурсі на кращий колаж в рамках акції «Молодь Кіровоградщини готова долати надзвичайні ситуації»;

19. Волошко Артур, гурток «Живопис» (керівник гуртка Шинкаренко Т.Г.) – ІІІ місце у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я» «Космічні фантазії»;

20. Волошко Володимир, гурток «Живопис» (керівник гуртка Шинкаренко Т.Г.) – ІІІ місце у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я» «Космічні фантазії»;

21. Лисенко Олена, гурток «Бісероплетіння» (керівник гуртка Кодола О.М.) – ІІІ місце у обласному конкурсі серед навчальних закладів на кращий плакат на тему «Ми обираємо життя без наркотиків»;

22. Волошко Володимир, Волошко Артур, гурток «Живопис» (керівник гуртка Шинкаренко Т.Г.) - ІІІ місце у обласному конкурсі серед навчальних закладів на кращий плакат на тему «Ми обираємо життя без наркотиків»;

23.Лебеденко Анастасія, Лебеденко Владислав, гурток «Сувенір» (кер.гуртка Мартиненко Н.В.) - ІІІ місце у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Новорічна композиція»;

24. Демерчян Ульяна, гурток «Веселкове зернятко» (керівник гуртка Розанова Л.П.) - ІІ місце у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»;

25. колектив вихованців гуртка«Сувенір» (керівник гуртка Мартиненко Н.В.) - ІІ місце у обласному етапі Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»;

26. Пацай Акім, вихованець гуртка «Веселкове зернятко» (керівник гуртка Розанова Л.П.) – переможець заочного туру Всеукраїнського фестивалю, присвяченого Дню Землі;

27. Пацай Акім, вихованець гуртка «Веселкове зернятко» (керівник гуртка Розанова Л.П.) – ІІІ місце у Всеукраїнському фестивалі, присвяченого Дню Землі.

Завдяки наполегливій праці керівників гуртків рівень досягнень

вихованців у масових заходах, порівняно з минулим роком, підвищився:

Рівень заходу

2012-13 н.р.

2013-14 н.р.

2014-15 н.р.

2015-16 н.р.

2016-17

н.р.

1

Міський

27

16

17

13

18

2

Обласний

8

6

5

2

7

3

Всеукраїнський

3

10

Диплом учасника

1+10

Диплом учасника

-

2

Найбільшу кількість переможців підготувала керівник гуртка «Веселкове зернятко» Розанова Л.П.

На виконання плану роботи закладу на 2016-17 навчальний рік, з метою створення умов для розвитку творчих здібностей, організації змістовного дозвілля дітей в червні 2017 року в гуртках художньо-естетичного відділу БДЮТ продовжувався навчально-виховний процес.

Для реалізації вищезазначеної мети в гуртках була активізована робота по організації змістовного відпочинку дітей під час літніх канікул. Керівники гуртків склали план роботи на літній період, який включав крім занять, передбачених програмами гуртків, проведення спортивно-масових, еколого-натуралістичних заходів, творчих конкурсів, екскурсій, відвідування виставок, пожежної частини.

Всього під час літніх канікул працювали 9 гуртків, які відвідували більше 300 дітей. До роботи в гуртки художньо - естетичного напрямку БДЮТ в літній період були залучені вихованців гуртків та учні шкіл міста, які відвідували пришкільні табори. Гасло «Працюючи - відпочиваємо» стало провідним для вихованців закладу. Під час занять учні загальноосвітніх навчальних закладів ознайомились з напрямками роботи нашого закладу, а вихованці гуртків удосконалили набуті протягом навчального року знання, уміння та навички.

У 2016-17 навчальному році організація діяльності методичного об’єднання керівників гуртків художньо-естетичного відділу здійснювалася на основі перспективного та річного планів роботи, наказу № 137 від 10.10.2016 року «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2016-17 навчальному році».

Проведено 4 запланованих та одне позапланове засідання методичного об’єднання на яких розглядались питання:

- «Аналіз роботи за 2015-16 навчальний рік, визначення основних напрямків роботи на 2016-17 навчальний рік»;

- «Про стан роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності та вимог санітарних норм і правил в гуртках відділу»;

- «Життєтворча компетентність особистості»;

- «Модель компетентного керівника гуртка»;

- «Про результати перевірки журналів гурткової роботи керівників гуртків художньо-естетичного відділу під час проведення дня управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради у Будинку дитячої та юнацької творчості Олександрійської міської ради».

Практичний психолог Кузнєцова Н.В. провела тренінгове заняття «Конфлікт. Шляхи подолання». Під час круглого столу «Компетентність особистості – нова якість результату освіти у позашкільному навчальному закладі» підводились підсумки роботи над проблемним питанням та визначались перспективні лінії розвитку життєвої компетентності особистості в умовах позашкільного навчального закладу.

Пройшла чергову атестацію та підтвердила відповідність займаній посаді керівник гуртка «Бісероплетіння» Кодола О.М.

У 2016/17 н.р. проведені два Тижні художньо-естетичного відділу. Основними завданнями, які реалізовувались під час проведення Тижнів стали:

- активізація методичної роботи, розвиток творчої діяльності, професійної майстерності та компетентності педагогів;

- пропагування кращого педагогічного досвіду;

- створення у навчально-виховному процесі ситуації успіху, яка б сприяла розвитку особистості дітей, розкриттю унікальних здібностей вихованців, відчуття радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів.

Інформацію про проведення Тижнів розміщено на сайті закладу.

Необхідно відзначити, що всі колективні форми методичної роботи використовувалися з метою вироблення єдиного підходу до вирішення певних проблем, обговорення актуальних питань організації навчально-виховного процесу, аналізу результату колективної діяльності.

Протягом року проведено індивідуальні консультації з молодими педагогами по плануванню навчального матеріалу, вивченню нормативних документів про освіту, вивченню вимог до сучасного заняття, постановки мети заняття, управління навчально-виховним процесом на занятті.

Особливу увагу керівники гуртків звертали на знання і точне дотримання вихованцями правил безпечної роботи, ознайомленню з заходами попередження травматизму та надання, у разі потреби, першої долікарської допомоги. Проведено 5 тематичних тижнів, всі заплановані бесіди та заходи з безпеки життєдіяльності вихованців.

Аналіз ведення журналів гурткової роботи, календарного планування показав, що керівники гуртків, в основному, дотримуються вимог щодо ведення ділової документації.

Робота педагогів характеризувалася достатнім рівнем підготовки кожного заняття, систематичною роботою з методичною літературою, періодичними та фаховими виданнями.

2016-17 навчальний рік – п’ятий рік роботи над проблемою «Формування життєвих компетенцій вихованців засобами декоративно-ужиткового мистецтва».

П’ятий етап роботи над науково-методичною проблемою передбачає узагальнення та поширення кращого педагогічного досвіду. З цією метою було сформовано теку «Розробки занять керівників гуртків художньо-естетичного відділу» (за 2012-2017 роки). Також кращі напрацювання були відправлені для публікації на різні Інтернет сайти. Так, розробка нестандартного заняття «Мода з ранку до вечора» (керівник гуртка Хомецька Т.Ю.) була опублікована на освітньому порталі «UROK-UA.com».

Розробки занять керівників гуртків Розанової Л.П. «Чарівна подорож у свіжість луків. Декоративні маки», «Створення подарунку із солоного тіста», Мартиненко Н.В. «Виготовлення вітальної листівки до Дня народження», Хомецької Т.Ю. "Кінцева обробка сукні. Оздоблення сукні" опубліковані на інтернет-сайті «Освіта.ua» і отримали відзнаку «Вибір редакції» як матеріал, що заслуговує на розповсюдження як перспективний педагогічний досвід.

На освітньому порталі «Академія» розміщено конспект заняття «Виготовлення декоративних прикра із шовкових стрічок» керівника гуртка «Народні іграшки та сувеніри» Макарової Т.А.

За результатами щорічного огляду–конкурсу «Панорама творчих уроків - 2017», який проводить видавництво «Шкільний світ» з метою виявлення та популяризації кращого педагогічного досвіду серед освітян України, переможцем (ІІІ місце) у номінації «Позашкілля» стала завідувач художньо-естетичного відділу, керівник гуртка «Сувенір» Будинку дитячої та юнацької творчості Олександрійської міської ради Мартиненко Наталія Володимирівна, яка представила на конкурс нестандартне заняття для учнів 3-4 класів «Зоологічна подорож навколо світу». Дана розробка заняття опублікована на сторінках газети «Позашкілля» № 5, травень 2017 року.

Підсумовуючи роботу над науково-методичною проблемою можна зробити висновок, що дана тема була актуальною, цікавою, доступною. Робота педагогів художньо-естетичного відділу в даному напрямку була чітко спланованою, плідною та результативною, про що свідчить:

- підвищення педагогічної майстерності, творчого потенціалу педагогів;

- використання набутого досвіду більшістю педагогів відділу;

- вдосконалення змісту, форм і методів методичної роботи відділу;

- високий рівень навчальних досягнень вихованців;

- сприятливий психологічний клімат у відділі.

Пріоритетні напрямки роботи та завдання на 2017-18 навчальний рік:

- забезпечення ефективності роботи з обдарованими дітьми;

- удосконалення діючих навчальних програм, впровадження навчальних програм нового покоління, підготовка методичних рекомендацій за напрямками роботи, посібників тощо;

- удосконалення змісту, форм і методів навчання та виховання дітей, забезпечення високої якості навчально-виховного процесу шляхом упровадження нових педагогічних технологій;

- створення умов для розвитку творчих можливостей педагогів, активне залучення їх до конкурсів педагогічної майстерності;

- виявлення, вивчення й оцінка результативності педагогічного досвіду, узагальнення і поширення перспективних здобутків;

- надання інформаційно-методичної і практичної допомоги педагогам;

- надання методичної допомоги в реалізації самоосвітньої діяльності керівників гуртків;

- забезпечення методичного супроводу роботи молодих педагогів.

Звіт

про роботу гуртків

організаційно-масового відділу БДЮТ

за 2016 – 2017 навчальний рік

Організаційно-масовий відділ БДЮТ в 2016-2017 навчальному році об’єднав роботу 20 гуртків художньо-естетичного та декоративно-ужиткового напрямів. Це такі колективи:

1. Гурток «Дивосвіт» - керівник Бондаренко В.В.

2. Гурток «Художня вишивка» - керівник Бондаренко В.В.

3. Гурток «Смарагдове місто» - керівник Константінова Т.В.

4. Вокальний гурток «Магічна музика» - керівник Джулай О.П.

5. Гурток «Художній дизайн» - керівник Лафа О.В.

6. Гурток «Килимарство» - керівник Олефірова Н.В.

7. Гурток «Чарівниця» - керівник Олефірова Н.В.

8. Вокальний гурток «Зоряний шлях» – керівник Онопа С.М

9. Вокальний гурток «Покоління NEXT» – керівник Безугла А.В.

10. Гурток «Живчики» - керівник Косюхно А.М.

11. Театральний гурток «Бенефіс» - керівник Максимова Л.В.

12. Гурток «Фантазія» - керівник Максимова Л.В.

13. Театральний гурток «Арлекін» - керівник Пенда Л.В.

14. Гурток «Світлячки» - керівник Пранюк М.Ю.

15. Гурток «Дивограй» - керівник Пранюк М.Ю.

16. Гурток «Умілі ручки» - керівник Пранюк М.Ю.

17. Гурток «Чомучки» - керівник Ізмайлова Н.І.

18. Гурток «Чарівна майстерня» - керівник Шквиря Г.В.

19. Хореографічний гурток «Силует» - керівник Васільєва О.О.

20. Хореографічний гурток «Надіна» - керівник Лінкевич Н.Г.

Основна мета роботи творчих колективів відділу – це сприяти художньо-естетичному вихованню дітей, розвитку їх уяви, індивідуального смаку, творчої та навчальної активності.

Заняття в гуртках організаційно-масового відділу допомагають вихованцям розумно й цікаво проводити свій вільний час, пробуджують допитливість, любов до знань.

Педагоги організаційно-масового відділу працюють за міністерськими програмами, які є адаптованими до умов роботи в закладі та з урахуванням стану матеріально-технічної бази, інтересів вихованців до вивчення деяких тем.

Гуртки художньо-естетичного напряму охоплюють навчанням 300 вихованців.

Вихованці вокальних гуртків вивчають основи професійного вокального співу, засвоюють основні етапи роботи над вокальним твором, працюють над розвитком вокальних вмінь та навичок, знайомляться з кращими зразками класичної музичної культури та основами музичної грамоти.

В 2016-2017 навчальному році вихованці вокальних колективів є активними учасниками конкурсів, фестивалів всіх рівнів:

1. Всеукраїнський мистецький дитячий конкурс-фестиваль «Осінні Зоряні мости» м. Полтава. Вокальний гурток "Зоряний шлях", керівник Онопа С.М.

2. II Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Осіння рапсодія» м.Київ. Вокальний гурток «Зоряний шлях», керівник гуртка Онопа С.М.

3. Всеукраїнський телевізійний вокально-хореографічний фестиваль-конкурс "DANCE-VOCAL-класс". Вокальний гурток «Зоряний шлях», керівник гуртка Онопа С.М.

4. Міжнародний фестиваль конкурс мистецтв «Kiev art fest» в м. Києві.

Вокальний гурток "Покоління NEXT", керівник Безугла А.В.

5. Всеукраїнський фестиваль-конкурс "Сузір'я талантів" м. Жовті Води. Вокальний гурток "Покоління NEXT", керівник Безугла А.В.

6. І Всеукраїнський фестиваль «Мій Шанс» м. Дніпро. Вокальний гурток "Покоління NEXT", керівник Безугла А.В.

7. Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Біла ластівка - 2017» м. Львів. Вокальний гурток "Покоління NEXT", керівник Безугла А.В.

8. ІV Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Жар-птиця» м. Дніпро. Вокальний гурток "Покоління NEXT", керівник Безугла А.В.

9. Міжнародний волонтерський проект - Фестиваль вуличної музики м. Олександрія. Вокальний гурток «Магічна музика», керівник Джулай О.П.

10. Відкритий районний фестиваль-конкурс сучасної естрадної пісні «Зірковий мікрофон» м. Олександрія. Вокальний гурток «Магічна музика», керівник Джулай О.П.

Вихованці театральних гуртків вивчають особливості та специфіку театрального мистецтва, основи сценічного мовлення, сценічного руху та акторської майстерності.

В 2016-2017 навчальному році вихованці театральних колективів також є активними учасниками конкурсів, фестивалів всіх рівнів:

1. Міжнародний фестиваль-конкурс театру і мистецтва слова «Золотий пегас» м.Дніпро. Театральний гурток «Смарагдове місто», керівник Константінова Т.В.

2. Відкритий районний фестиваль-конкурс сучасної естрадної пісні «Зірковий мікрофон» м. Олександрія. Театральний гурток «Смарагдове місто», керівник Константінова Т.В.

Театральний гурток «Арлекін», керівник Пенда Л.В. працює на базі ЗНЗ № 6. Колектив є активним учасником багатьох конкурсів міського рівня та заходів закладу.

Колективи хореографічних гуртків працюють над засвоєнням початкової хореографічної підготовки, почуттям ритму, формуванням основних рухових навичок, практичних умінь та навичок з хореографічного мистецтва, працюють над вихованням культури здорового способу життя та розвитком фізичних якостей дитини - спритності, швидкості, витривалості, сили, координації рухів.

Хореографічний гурток «Силует», керівник Васільєва О.О., активно працював протягом навчального року над розвитком практичних вмінь та навичок вихованців. Доказом творчих здобутків є участь в ХІ відкритому регіональному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Сонячні танці 2017» м. Олександрія та у Всеукраїнському фестивалі хореографічного мистецтва «Магія танцю» м. Олександрія.

Робота гуртків декоративно-ужиткового мистецтва спрямована на виховання у дітей почуття прекрасного, національної самосвідомості на основі вивчення кращих зразків та прийомів вишивання, килимарства, бісероплетіння, образотворчого та прикладного мистецтва. Навчанням прикладним мистецтвом у відділі зайнято 186 вихованці.

Гуртки «Килимарство» і «Чарівниця», керівник Олефірова Наталія Валентинівна, працюють на базі нашого закладу та ЗНЗ № 10. На заняттях діти вивчають технологію виготовлення килимів і килимових виробів ручним способом. Другий напрям навчання вихованців, який їх надзвичайно цікавить – це нанизування бісеру. Гуртківці дізнаються про зміст і форми мистецтва бісероплетіння, знайомляться з основами загальної та спеціальної композиції.

Здібність до фантазії - це найбільш яскраве виявлення творчої уяви, створення інколи неправдоподібних, парадоксальних образів і понять. Критерієм оцінки є яскравість і оригінальність образів, новизна, значимість фантазії, що виявляється при розв'язуванні творчих задач. Цей перелік якнайкраще характеризує роботу гуртка «Художній дизайн», керівник Лафа Олена Володимирівна.

На заняттях гуртка вихованці вивчають основи малювання, ліплення, конструювання.

Гурток «Чарівна майстерня», керівник Шквиря Галина Володимирівна, виконує комплексну, але цікаву програму навчання. Вихованці всебічно розвиваються, вивчаючи різнопланові техніки декоративного мистецтва – це робота із природними матеріалами, із папером і картоном, робота з текстильними матеріалами та з утилізованою пластмасовою продукцією. Головним напрямком роботи колектив обрав виготовлення та оформлення іграшок – від найпростіших плоских до складних об'ємних.

Мистецтво краси, фантазії, мистецтво мудрого декоративного відтворення світу, природи, почуттів людини, її історичного минулого вивчають вихованці гуртків «Дивосвіт» і «Художня вишивка», керівник Бондаренко Вікторія Вікторівна. На заняттях гуртка «Художня вишивка», діти знайомляться і практично опрацьовують різноманітні техніки вишивання – це декоративні шви, різні види гладі, шов хрестик, вишивання бісером та кольоровими стрічками. В ході занять вихованці із задоволенням виконують сувеніри, іграшки, картини, в яких використовують поєднання вивчених технік вишивання.

Всі гуртки декоративно-ужиткового спрямування відділу є активними учасниками пропонованих фахових конкурсів. А саме:

1. Всеукраїнська новорічно-різдвяна виставка «Новорічна композиція.

2. Всеукраїнський конкурс «Український сувенір.

3. Всеукраїнська виставка-конкурс “Знай і люби свій край.

4. Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі.

5. Всеукраїнського конкурсу УМАКО «Сузір’я «Космічні фантазії.

Гуртки «Чомучки», «Живчики» та «Світлячки» пропонують доступну освіту та розвиток дітей у дошкільний період. В 2016-2017 навчальному році організовано та проведено навчання в 4 групах підготовки до школи - це 60 дошколят.

В 2016-2017 навчальному році у закладі працювали 2 культорганізатори – Максимова Л.В. та Безугла А.В. Протягом року ними проведено більше 20 масових заходи – це ігрові, розважальні, конкурсні, концертні програми. Творча робота культорганізаторів закладу розширює коло інтересів дітей, активізує зайнятість вихованців у позаурочний час.

Творчі колективи відділу поєднують свою навчально-виховну діяльність спільними творчими справами – такими стали 2 семінари-практикуми.

1. «Сучасний підхід до виховання творчої особистості засобами позашкільної діяльності» для педагогів-організаторів знз міста – 13.02.2017 р.

2. «Організація і проведення колективних творчих справ» для вчителів музичного мистецтва знз міста 25.04. 2017 р.

Поєднання художньо-естетиного та декоративно-ужиткового напрямів роботи в одному відділі, сприяє всебічному розвитку дітей, які відвідують ці заняття та заходи, розширює їх коло інтересів. Колективні творчі справи є важливим фактором розв'язання виховних завдань позашкілля та організаційно-масового відділу.

У 2016 - 2017 навчальному році науково-методична робота в організаційно-масовому відділі проводилась на належному рівні та систематично. Керівники гуртків відділу взяли активну участь у 4 засіданнях методичного об'єднання відділу, опрацювали та оформили документально такі теми:

1. Виховні технології в арсеналі керівника ТО.

2. Технологія колективної творчої праці.

3. Особистісно-професійне зростання педагогів.

4. Імідж керівника ТО: шляхи розвитку.

Колективи гуртків організаційно-масового відділу активні учасники всіх навчально-виховних заходів БДЮТ та міста.

Протягом 5 років колективи гуртків організаційно-масового відділу працювали над вивченням та втіленням в практичну навчально-виховну діяльність проблеми - «Розвиток творчих здібностей як необхідна умова формування в дитині культурно-естетичної компетентності». Систематична та наполеглива робота над втіленням даної проблеми в життя надала позитивних, плідних результатів в розвитку дитячих колективів організаційно-масового відділу.

Провівши аналіз навчально-виховної роботи за п’ятирічний проміжок часу педагогічний колектив організаційно-масового відділу на педагогічній раді закладу озвучив прохання до адміністрації закладу перейменувати відділ з 2017-2018 навчального року у мистецький, так як творчі колективи відділу вийшли в своїй діяльності за межі організаційно-масової роботи. Обговоривши та узгодивши навчально-виховні цілі колективів, педагоги відділу обрали проблему над якою будуть працювати наступні 5 років - «Мотивація діяльності як необхідна умова творчого розвитку вихованців».

Звіт про роботи туристсько-краєзнавчого напрямку

за 2016-2017 н.р.

Відповідно до плану роботи БДЮТ на 2016-17 н.р. та календарного плану обласних очно-заочних масових заходів зі спортивного туризму, спортивного орієнтування, скелелазіння та масових краєзнавчих заходів на 2016 та 2017 рік керівники гуртків туристсько-краєзнавчого напрямку спільно з вихованцями взяли участь:

- у обласному зльоті туристів серед педагогічних працівників та вибороли І місце на дистанції «Крос-похід», І місце на дистанції «Естафета» зі спортивного орієнтування; ІІ місце у конкурсній програмі та І місце у загальнокомандному заліку;

- у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край», зайняли І місце з роботою «Козацькими стежками» та стали лауреатами ІІ Всеукраїнського туру експедиції «Мій рідний край»;

- вихованці гуртка «Історики-краєзнавці» (кер. Мажаєв Юрій Володимирович) стали переможцями обласного конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна»

- у І етапі Чемпіонату України з туристсько-спортивних походів серед учнівської та студентської молоді 2015/2016 н.р. зі звітами:

велосипедного походу 1 категорії складності по Центральній Україні та зайняли І місце (кер. Мажаєв Андріан Юрійович) та стали лауреатами Всеукраїнського етапу;

велосипедного походу 3 ступеню складності по Центральній Україні та зайняли ІІ місце (кер. Мажаєв Юрій Володимирович);

- взяли участь у обласних змагань з індивідуальної туристської техніки в

закритих приміщення с.м.т. Велика Виска (27-29 березня 2016 року) де збірна команда виборола ІІІ місце на дистанції «Командна смуга перешкод» у старшій віковій групі, збірна команда виборола ІІІ місце на дистанції «Командна смуга перешкод» у молодшій віковій групі; ІІ місце на дистанції «Зв’язки»,

- І загальнокомандне місце на VІІ відкритих обласних змаганнях зі спортивних походів на дистанції «Проходження маршрутів з виконанням краєзнавчих завдань»;

- у Чемпіонаті міста Кіровограда зі скелелазіння, присвяченому Дню фізичної культури та спорту України, Бложинський Дмитро зайняв ІІ місце (серед юнаків 2005-2006р.н.); Етенко Едуард ІІІ місце (серед юнаків 2001-2002р.н.), Мосяж Софія ІІ місце (серед дівчат 2003-2004 р.н.),

- у Відкритому чемпіонаті області зі скелелазіння вибороли:

Мосяж Павло ІІ місце, Бабіченко Юлія (командне ІІ місце)

Провели:

- міські змагання зі спортивного орієнтування, присвячені всесвітньому Дню туризму (27.09.16) в яких взяли участь вісім команд;

- міські змагання з індивідуальної туристської техніки серед гуртківців молодшої спортивної групи (06.12.16) в яких взяли участь п’ять команд;

- міські змагання з індивідуальної туристської техніки серед гуртківців старшої спортивної групи (28.03.17) в яких взяли участь шість команд;

Під час зимових канікул 2017 року групи юних туристів провели навчально-тренувальні збори з лижної підготовки в зимових Карпатах.

Під час травневих свят 2017 року групи юних туристів здійснили пішохідний похід ІІІ ступеню складності по Карпатам «Стежками героїв».

Всі вищезазначені проведені заходи та участь вихованців у туристичних проходах та навчально-тренувальних зборах проведені за рахунок батьківських коштів.

За підсумками рейтингової таблиці участі районів, міст в обласних туристсько-краєзнавчих, національно-патріотичних очно-заочних масових захолодах, станом на 01.03.2017 року місто Олександрія займає ІІ призове місце, (з 26 районів та міст)поступившись місту Кропивницький.

(Додаток 1)

Описание: C:\Users\Work\Pictures\MP Navigator EX\2017_06_02\IMG.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1417