Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/psiholog/photo_2024-01-12_09-50-58.jpg

Це нормально якщо ваша дитина зараз...

У період стресових подій зважайте на те, що здатність дитини навчатися може знижуватися: вона може гірше сприймати та запам’ятовувати нову інформацію, бути більш емоційною, менш зібраною та уважною. Дитина може повноцінно навчатися, лише коли їй безпечно і у неї є можливість відпочивати. Дайте їй цю можливість — не сваріть її за гірші оцінки чи помилки, не напосідайте зі шкільними завданнями та не навантажуйте дитину понад її можливості. Якщо дитина стомлена, гуртки можна пропустити. У жодному разі не намагайтеся «розворушити» дитину відчуттям сорому чи провини. Не порівнюйте з іншими дітьми чи собою, адже ваш досвід був інакшим. Не сприймайте успіхи чи невдачі дитини як оцінку ваших батьківських здібностей. Пам’ятайте, що для неї ви — найкращі батьки. Пам'ятайте: Дитина, з якою складно, це дитина якій складно. Вона подтребує підтримки. Створіть у стосунках із дитиною атмосферу безпеки та взаємної поваги. Запевніть що вона може покластися на вас. Будь ласка, піклуйтеся про себе, щоб мати сили піклуватися про дитину.


-Почувається розгубленою, гірше вчиться

Стрес впливає на нашу здатність концентруватися.У дитини можуть погіршуватися навички читання, швидкість сприйняття інформації можуть виникати складнощі із запам'ятовуванням інформації. Дитина навчається лише коли почувається у безпеці. Упевніться, що поруч із вами дитина почувається безпечно: вона моє право на полмилку, її не критикують вона може розраховувати на розуміння й допомогу.


-Постійно крутить щось у руках

Не дратуйтеся і не сваріться - це не прояв неповаги. Подібні рухи не відволікають, а, навпаки , багатьом допомагають концентруватися


Швидко втомлюється

Перегляньте темп нпвчання, частіше робіть паузи, нагадуйте дітям що стомлюватися -це нормально, а відпочивати - важливо. Якщо виникають труднощі, запевніть дитину, що вона може звернутися до вас по доромогу.


Переживає різкі зміни настрою

Дитина, яка переживає стрес, може заплпкати, втратити контакт із тим, що відбувається навколо, бути дратівливою чи проявляти агресію. не засуджуйте її, не карайте, виразіть підтримку та запропонуйте допомогти. За необхідності порадтемя з дитячим психологом.


Про успішне майбутнє дитини мріють усі люблячі батьки, дають підказки або диктують, як його досягти. А от від сьогодення мами і тата інколи починають відставати, і тоді ловлять на собі співчутливі погляди сина чи доньки. Зараз поговорими про те, як не стати для власної дитини людиною, що безнадійно загубилася в часі

Розбиратися в нових технологіях

Щоб розмовляти з дітьми однією мовою, не доведеться ставати програмістом. Але гаджети й технології — та тема, яка зараз цікавить більшість дітей і підлітків.

Якщо ви не знаєте, чим AR відрізняється від VR, не чули, яку модель iPhone презентували останньою та не здатні порівняти різні месенджери, що заважає вам дізнатися про це більше? Варто лише захотіти.

Тільки не йдіть із цим до своїх сина чи доньки. Поспілкуйтеся краще з дітьми друзів, але не набридайте запитаннями. Дізнайтеся лише, про що зараз говорять та що в моді. А далі — Google в поміч! І респект від дитини забезпечений.

Жартувати

Будь-що можна подати легко, і вас будуть слухати. На жаль, серйозність та кам’яне обличчя багато хто вважає синонімом глибини. І навіть веселі люди перетворюються на зануд, коли говорять про щось зі своїми дітьми.

Бути «залайканим»

Інтроверти нині не в тренді. Сучасна людина багато спілкується. Звісно, діти і підлітки віддають перевагу соцмережам, але якщо ви противник віртуального спілкування, це ще не робить вас кимось допотопним.

Якщо у вашому житті є друзі, ви знайомі з цікавими людьми, маєте чимало контактів та обговорюєте справи за бізнес-ланчами, дитина вас зрозуміє. А от якщо ви спілкуєтеся лише з рідними і телевізором, звання «сучасний» вам не бачити.

Окреме питання про соцмережі. Якщо там є ваша сторінка, де кільканадцять фото і перепости котиків, це не підвищує ваш рейтинг в очах дитини. Якщо ви вже в інтернеті, то маєте бути «залайканим».

Варто спробувати проявити себе: цікаво писати хоча б про дорогу на роботу, знаходити яскраві матеріали в пабліках та розміщувати в себе, влучно коментувати.

Тоді син чи донька дійсно стане свідком вашого життя. Але це й обмежує: дитина —найприскіпливіший читач. Та й не все їй треба знати. Тож думайте, що писати.

Полюбляти ЗСЖ

Здоровий спосіб життя — це не лише про алкоголь чи куріння. А й про салат з майонезом на дивані. Нині й підлітки визнають, що дбати про своє тіло — «круто». Тож заняття спортом, походи до фітнес-центру, зважене харчування роблять вас дещо сучаснішим, ніж решта людей вашого віку.

Однак далеко не в усіх є до цього схильність чи бажання. Якщо ви належите до гурманів та сибаритів, впевнені, що зайві калорії — не привід втрачати спокій, це теж можна пояснити. Бо це — позиція.

Кiлькiсть переглядiв: 635